XVI Rajd św. Jerzego

Rajd św. Jerzego jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej.
Jego XVI edycja to prawdziwie harcerskie wychowanie poprzez stawianie wyzwań!

Jak dołączyć do XVI Rajdu św. Jerzego?

Najważniejsze informacje:

  • Termin: 20-22.04.2018
  • Miejsce: Kuźnia Raciborska
  • II tura zgłoszeń: 18-30.03.2018,
  • Cena w II turze: trasa H i HSW: 70 zł, trasa Z: 95 zł, opiekun 20 zł, kadra pomocnicza trasy Z: 60 zł,
  • Zadania przedrajdowe; uwaga patrole tras H i HS-W: oto godziny, w jakich powinniście w piątek dotrzeć do miejsca docelowego: trasa H 20-22, trasa HS-W 21-23,
  • Regulamin_Rajd_2018
  • Zgłoszenia

Do zgłoszenia potrzebne są rozmiary koszulek oraz ewentualne specjalne potrzeby żywieniowe uczestników. Na trasie HS-W należy również określić sposób noclegu.

Odwiedź koniecznie nasz FANPAGE NA FACEBOOKU!

Z kim spotkacie się na Rajdzie?

Komendantką XVI Rajdu św. Jerzego: phm. Antoniną Mielcarek, która w organizację tej cyklicznej imprezy zaangażowana jest od 5 lat. W Hufcu Ziemi Gliwickiej pełni funkcję Skarbnika. Prywatnie  kończy studia z zarządzania finansami i planuje swoją przyszłość.

Z-cą Komendantki Rajdu ds. organizacyjnych: pwd. Pauliną Król, która w organizację Rajdu zaangażowała się już po raz trzeci. Harcersko: Księgowa Hufca Ziemi Gliwickiej oraz członek Harcerskiego Instytutu Badawczego.  Prywatnie pracuje w ogólnopolskiej firmie. Na Rajdzie odpowiada m.in. za opracowanie i obsługę formularza zgłoszeń oraz jest nieustającym źródłem pomysłów.

Z-cą Komendantki Rajdu ds. programowych: phm. Alicją Janicką – członek Komendy Hufca, była Komendantką Kręgu Akademickiego Haki oraz Komendantką „Setki z HAK-iem”. Prywatnie technolog żywności. Na Rajdzie odpowiada za przygotowanie tras dla harcerzy oraz harcerzy starszych i wędrowników. Uwielbia nowe wyzwania i projekty.

Komendantem Trasy Zuchowej: pwd. Joanną Wroną – od 40 lat harcerką,  jej rodzice poznali się na obozie harcerskim, więc harcerstwo wyssała z mlekiem matki 🙂 Drużynowa 12 Gromady Zuchowej Sprytne Lisy, zawodowo związaną z przemysłem elektro-energetycznym i kształceniem dorosłych, prywatnie mamą 19-letniej Agaty, a także pasjonatką aktywnego wypoczynku i szydełka.

Szefową Biura Rajdu: pwd. Klaudią Kotowicz – po raz pierwszy wspiera rajdową Komendę, drużynowa 6 GDW Tajfun, od niedawna również Szefowa Biura Komendy Hufca. Prywatnie studentka Politechniki Śląskiej. Zawsze znajdzie czas, by służyć pomocą i dobrą radą.

Członkinią Komendy Rajdu ds. wizerunku: pwd. Anną Pielecką – drużynowa 25 GDH Szarotki oraz członek Zespołu Promocji i Informacji Hufca. Prywatnie studiuje, a obecnie przebywa na Erasmusie w ciepłej Hiszpanii, co nie przeszkadza jej nadal realizować swojej służby. Ania odpowiada za piękną oprawę wizualną Rajdu oraz prowadzenie fanpage`a.

Członkiem Komendy Rajdu ds. zabezpieczenia: ćw. Grzegorzem Sztulpą – przewodniczący Harcerskiego Klubu Specjalnościowego Harcerskiej Służby Zabezpieczenia, której często niewidoczna dla uczestników pomoc uświetnia najważniejsze wydarzenia w życiu Hufca. Na Rajdzie to Grzegorz będzie odpowiadał m.in. za zapewnienie niezbędnego sprzętu i przygotowanie miejsca Rajdu, tak, by uczestnicy czuli się w nim, jak najlepiej.

Wspierają nas

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że XVI Rajd świętego Jerzego wspierają:

 

Pan Zygmunt Frankiewicz

Prezydent Miasta Gliwice

Patronat honorowy ze wsparciem finansowym


Pan Paweł Macha

Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska

Patronat honorowy ze wsparciem finansowym


Zakłady Pomiarowo – Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR” Sp. z o.o.

wsparcie finansowe


WASKO S.A.

wsparcie finansowe


FLUOR S.A.

wsparcie finansowe