Zostań harcerzem

Chcesz zostać harcerzem lub harcerką?

Mieszkasz w Gliwicach lub w okolicach Gliwic?

Dobrze trafiłeś/trafiłaś!

Jednostki organizacyjne

Do Związku Harcerstwa Polskiego może należeć każdy, kto ma na to ochotę i wyraża chęć przynależności do naszej organizacji.

Harcerstwo to zbiórki, rajdy, biwaki, obozy, przyjaźnie i umiejętności na całe życie!

Chcesz zobaczyć, jak działamy? Zajrzyj do naszej internetowej galerii.

Co zrobić, żeby zostać harcerzem?

1. Określ, w jakim jesteś wieku, a następnie wybierz drużynę, do której chcesz przystąpić. Przy profilu każdej z drużyn jest podany termin oraz miejsce zbiórek, a także kontakt z drużynowym i teren działania drużyny. Możesz także zobaczyć spis wszystkich drużyn i jednostek działających w Gliwicach.

Przedziały wiekowe:

• Wiek 6-9 lat – swoją przygodę z harcerstwem możesz rozpocząć w gromadzie zuchowej
  • Wiek 10-12 lat – w takim wieku można przystąpić do jednej z drużyn harcerskich
  • Wiek 13-16 lat – dla osób w tym wieku najodpowiedniejsze są drużyny starszoharcerskie
  • Wiek 17 lat i więcej – w tym wieku możesz rozpocząć swoją działalność w drużynie wędrowniczej

lub

2. Skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość pod adres biuro@gliwice.zhp.pl. Określ, w jakim jesteś wieku i w której części Gliwic poszukujesz drużyny.

Przygoda czeka NA CIEBIE!