Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej Wpisy

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że kontynuujemy służbę związaną z pomocą w zrobieniu zakupów, wykonywaniu drobnych sprawunków oraz wyprowadzaniu psów. Nasi pełnoletni harcerze i instruktorzy są w gotowości.

Zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy można kierować do:
👉 Komendantki Hufca – phm. Weroniki Maciak (☎️ 605 202 614, 📧 komendant@gliwice.zhp.pl)

Śmiało można kontaktować się z nami także mailowo (📧 biuro@gliwice.zhp.pl).

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku nasz Hufiec wraz ze Stowarzyszeniem GTW współorganizuje 29. Finał WOŚP. Informacje dotyczące rejestracji oraz kontakt do osoby koordynującej wolontariuszy znajduję się TUTAJ.

Obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej dobiegły końca. Dla wszystkich którzy chcieliby spędzić aktywnie czas przygotowaliśmy grę miejską związaną z bohaterem naszego Hufca – Janem Henrykiem Dąbrowskim. Szczegóły znajdziecie na poniższych infografikach. W celu wejścia do gry należy kliknąć TUTAJ.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości z uwagi na epidemię były zupełnie inne niż w latach ubiegłych. O godzinie 10:00 w katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbyła się Msza Święta, w której Hufiec reprezentowała Komendantka Hufca – phm. Weronika Maciak, Skarbniczka Hufca – phm. Paulina Król oraz Członek Komendy Hufca – phm. Dawid Wiater. We Mszy Świętej wziął udział także Poczet Sztandarowy Hufca. Po zakończeniu Mszy Świętej reprezentacja Hufca złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gliwicach.

W Gminie Toszek w uroczystościach wzięła udział reprezentacja Szczepu Harcerskiego „IGNIS” w Toszku, a w Knurowie – reprezentacja 1 Knurowskiej Drużyny Harcerskiej.

fot. Kamil Widuch

Miło nam poinformować, że zakończył się remont siedziby Hufca przy al. Przyjaźni 9 w Gliwicach. Dzięki wsparciu mieszkańców Gliwic, lokal Hufca został wyremontowany ze środków Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W ramach inwestycji m.in. odnowione zostały drzwi, wymieniona została część podłóg, wymieniono oświetlenie oraz grzejniki.

 

Do 6 listopada przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17 oglądać można wystawę plenerową, organizowaną w ramach 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej.