Betlejemskie Światło Pokoju 2020

Pomimo epidemii, tak jak co roku, do Gliwic i Powiatu Gliwickiego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i instruktorzy przekazują pod prostym i krótkim, ale bardzo ważnym w tym czasie hasłem: Światło służby.

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju sięga roku 1986, gdy w austriackiej miejscowości Linz po raz pierwszy zaczęto przekazywać Światło. Rok później, do akcji włączyli się austriaccy skauci, a w 1991 r. do inicjatywy dołączyła również Polska. Obecnie, co roku harcerze odbierają światło od skautów, by przekazać je dalej.

Betlejemskie Światło Pokoju niesie ze sobą nie tylko braterstwo i miłość, ale także szczególnie potrzebną w tych trudnych czasach nadzieję. Od 14 do 24 grudnia pełnoletni harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazywać będą Światło w kościołach oraz instytucjach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Zobacz, gdzie dotarło Betlejemskie Światło Pokoju:

 • Knurów – „Feliksówka”
 • Kościół pw. Świętego Jerzego (Gliwice – Łabędy)
 • Kościół pw. Wniebowzięcia NMP (Gliwice – Łabędy)
 • Kościół pw. Matki Boskiej Kochawińskiej (Gliwice, os. Kopernika)
 • Kościół pw. Chrystusa Króla
 • Kościół pw. Świętego Jana Chrzciciela (Gliwice – Żerniki)
 • Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej (Kleszczów)
 • Kościół pw. Św. Michała Archanioła (Gliwice – Żernica)
 • Kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła
 • Kościół pw. Miłosierdzia Bożego
 • Kościół pw. Św. Michała Archanioła w Gliwicach
 • Kościół pw. Świętej Rodziny
 • Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gliwicach
 • Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie
 • Kościół pw. św. Pawła Apostoła w Rudzie Śląskiej
 • Kuria Diecezjalna w Gliwicach
 • Dom Dziecka nr 3 w Gliwicach
 • Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
 • Szkoła Podstawowa nr w Knurowie
 • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żernicy
 • Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych
 • Urząd Miasta Gliwice
 • Starostwo Powiatu Gliwickiego
 • Telewizja Imperium
 • Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach
 • ZPUE S.A.
 • Florabit – Ogrodnictwo