Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego to wyjątkowy dzień dla skautów, skautek, harcerzy i harcerek z całego świata. Obchodzony wtedy Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day) jest momentem, w którym łączymy się myślami z naszymi braćmi i siostrami z innych krajów.

Dzień Myśli Braterskiej przypada w rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powellów. To dzięki parze Naczelnych Skautów, młodzież i dorośli skupieni wokół ruchów skautowych, od ponad stu lat szerzą ideę braterstwa i wpierają się w zdobywaniu nowych umiejętności.

Obecnie jest 50 mln skautów i skautek z całego świata. 22 lutego, wszyscy członkowie organizacji, łączą się ze sobą myślami, spotykają się przy wspólnych ogniskach i przesyłają sobie kartki z życzeniami. Światowy Dzień Myśli Braterskiej uświadamia wielkość i różnorodność ruchu, podkreśla braterstwo i pozwala poczuć jedność. W tym dniu pamiętamy o tym, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku.

Obchody Dnia Myśli Braterskiej to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach uczczenia 100-lecia harcerstwa na ziemiach gliwickich. Przedsięwzięcie odbędzie się 22 lutego 2020 roku na terenie Gliwic. Zuchy, harcerze oraz instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej wezmą udział w grze terenowej.

KOORDYNATOR:
pwd. Aleksandra Zapart
mail: aleksandra.zapart@zhp.net.pl