Gala stulecia

26 września w Hali Modeli GZUT w Gliwicach odbyła się Gala zorganizowana w ramach obchodów 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej.

Uczestnicy Gali mieli okazję być świadkami historycznej chwili – Komendantka Chorągwi Śląskiej ZHP – hm. Anna Peterko odznaczyła bowiem Hufiec Złotą Odznaką za zasługi dla Chorągwi Śląskiej. Hufiec otrzymał listy gratulacyjne od Naczelniczki ZHP – hm. Anny Nowosad, Prezydenta Miasta Gliwice – Pana Adama Neumanna oraz Burmistrza Toszka – Pana Grzegorza Kupczyka. Goście mieli okazję obejrzeć także występy artystyczne najmłodszych członków ZHP – zuchów z 13 GGZ „Złote Smoki”, Harcerskiego Zespołu Artystycznego „SŁONECZNI”, ale także i instruktorów ZHP – kilka utworów wykonał zespół Wbrew Pozorom współtworzony przez instruktorów naszego Hufca.

Podczas Gali mieliśmy przyjemność ugościć Komendantkę Chorągwi Śląskiej ZHP – hm. Annę Peterko, Zastępcę Komendanta Chorągwi Śląskiej ZHP – hm. Andrzeja Lichotę, Senatora RP – Pana Zygmunta Frankiewicza, Dyrektor GCOP – Panią Martę Kryś, Dyrektora Centrum Kultury „Zamek w Toszku” – Pana Artura Czoka, Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach – Pana Dariusza Fuksa oraz Komendanta Szkoły Policji w Katowicach – Pana Rafała Kochańczyka.

Wydarzenie było okazją do spotkania harcerskich pokoleń, partnerów oraz sympatyków harcerstwa. W celu zapewnienia gościom bezpieczeństwa, w wydarzeniu uczestniczyła ograniczona ilość osób, Gala jednak transmitowana była na fanpage’u Hufca, a transmisja jest nadal dostępna.

Partnerem Gali było Miasto Gliwice.

fot. Kamil Widuch

@GRUBA KLISZA