Harcerska służba

Trzeci punkt Prawa Harcerskiego głosi, że harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. Pomoc taka jest szczególnie istotna w chwilach trudnych i skomplikowanych, z jakimi niewątpliwie przyszło nam się zmierzyć.

W obliczu potrzeby jako harcerze nie możemy być obojętni. Dlatego też ruszamy z pomocą dla osób starszych, przebywających na kwarantannie, potrzebujących oraz wszystkich tych, którzy z obawy o własne zdrowie wolą pozostać w domach. Nawiązaliśmy już współpracę z Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Oczywiście w nasze działania zaangażowani zostaną wyłącznie pełnoletni harcerze.

Jeśli potrzebujecie pomocy w zrobieniu zakupów, wykonaniu drobnych sprawunków czy chociażby wyprowadzeniu psa bądź też znacie osobę, która takiej pomocy potrzebuje – wystarczy, że dacie nam o tym znać! Nasi dorośli wolontariusze są w gotowości do pełnienia służby.

Zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy można kierować do:
? Komendantki Hufca – phm. Weroniki Maciak (☎️ 605 202 614, ? komendant@gliwice.zhp.pl)

Śmiało można kontaktować się z nami także mailowo (? biuro@gliwice.zhp.pl).