IX Zjazd Chorągwi Śląskiej ZHP

W sobotę 20 października w Gmachu Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbył się IX Zjazd Chorągwi Śląskiej ZHP mający na celu wybór nowych Władz Chorągwi, w którym uczestniczyło 6 instruktorów z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej.

Podczas pierwszej części Zjazdu, Kapelan Chorągwi Śląskiej oraz Drużynowy Gromady Zuchowej i Drużyny Harcerskiej działających na terenie Knurowa – ks. Hm. Piotr Larysz został odznaczony Srebrną Odznaką za zasługi dla Chorągwi Śląskiej.

Komendantką Chorągwi Śląskiej ZHP ponownie została hm. Anna Peterko;
do Władz Chorągwi wybrano także czterech instruktorów z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej:

– pwd. Wojciecha Kwoczaka na funkcję członka Chorągwianej Komisji Rewizyjnej;

– phm. Magdalenę Bogucką na funkcję członkini Rady Chorągwi Śląskiej ZHP;

– hm. Andrzeja Jaśnioka oraz hm. Adama Grzesiczka na funkcję członków Sądu Harcerskiego Chorągwi Śląskiej ZHP.