PRYK 2022

Miło nam poinformować, że laureatką tegorocznego Konkursu Instruktorskiego Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej „PRYK” została phm. Marta Mączka – drużynowa 1 Żernickiej Drużyny Harcerskiej „Wataha” oraz była drużynowa 1 Żernickiej Gromady Zuchowej „Poszukiwacze Przygód”.

Wyróżnieniem „PRYK” dziękujemy instruktorom, którzy swoją służbą zapisali wiele pięknych kart historii hufca, w dowód uznania za harcerską służbę, osiągnięcia i dokonania, których postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów i harcerzy. Tym, którzy w harcerskich mundurach, z otwartym sercem zawsze służyli pomocą, na których zawsze mogliśmy liczyć, których możemy nazywać po prostu „Naszą Druhną”, „Naszym Druhem”.