Warsztaty w OH Łącza

W dniach 18 lipca oraz 1 sierpnia w Ośrodku Harcerskim Łącza uczestnicy tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej wzięli udział w warsztatach przyrodniczo – ogrodniczych.
Podczas pierwszej części warsztatów, harcerze zbudowali budki dla sikorek, karmniki dla ptaków oraz stworzyli tzw. wysoką grządkę, w której zasadzili kilka odmian mięty oraz melisę. W pobliżu istniejących drzew i krzewów owocowych zasiali łąkę kwietną i zbudowali domki dla owadów.
Podczas drugiej części warsztatów, harcerze zbudowali trzy wysokie grządki, w których zasadzili zioła używane w obozowej kuchni oraz maliny. Harcerze uczyli się także różnych rodzajów siewu nasion oraz zbudowali ścieżkę sensoryczną. Jednym z kluczowych elementów było rozsadzenie do doniczek roślin, które odstraszają komary 😉
Warsztaty zostały zorganizowane przy wsparciu rzeczowym i merytorycznym Florabit ogrodnictwo, wsparciu rzeczowym Lasland Sp. z o.o – produktów marki Kronen oraz wsparciu finansowym WFOŚiGW w Katowicach.