X Jubileuszowa Gala Mistrzów Harcerstwa

W dniu 15 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury Bogucice – Zawodzie odbyła się X Jubileuszowa Gala Mistrzów Harcerstwa, podczas której nasz hufiec reprezentowali: hm. Patryk Rempała – Komendant Hufca, phm. Antonina Mielcarek – Skarbnik Hufca oraz phm. Jan Wegehaupt – drużynowy 6 GDHS „Nurt”.

Miło nam poinformować, że podczas Gali phm. Jan Wegehaupt  odebrał z rąk Naczelniczki ZHP List Pochwalny – wyróżnienie przyznawane drużynowym, których postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów i harcerzy.

Wyróżniona została także phm. Antonina Mielcarek – Skarbnik Hufca, która została laureatką w kategorii „Przedsiębiorczy Skarbnik – Księgowy”. Druhna Tosia zajmuje się nie tylko rozliczaniem i trzymaniem pieczy nad finansami naszego hufca, ale także dba o wychowanie ekonomiczne w naszym hufcu, od kilku lat organizuje konkurs na Minigranta skierowany do jednostek podstawowych oraz wspiera drużyny i gromady w realizacji zbiórek publicznych.

Wyróżnionym instruktorom serdecznie gratulujemy!