Zlot Hufca

Zlot Hufca Ziemi Gliwickiej z okazji 100-lecia harcerstwa na ziemiach gliwickich będzie największym wydarzeniem programowym Hufca organizowanym w ramach obchodów 100-lecia. Z uwagi na stan epidemii, odbędzie się on w nieco innej, niż zakładana początkowo formie, jednak dokładamy wszelkich starań, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie 🙂

Zlot odbędzie się od 11 do 12 września 2020 roku na terenie Miasta Gliwice.

11 września odbędzie się transmisja on-line z ceremonii otwarcia Zlotu;

12 września odbędzie się gra terenowa dla patroli oraz koncert dla harcerzy i mieszkańców Gliwic oraz Powiatu Gliwickiego.

Główne cele Zlotu skupione będą wokół poznawania historii harcerstwa w Gliwicach na tle historii Śląska  i całej Polski, propagowaniu aktywnego wypoczynku i ekologicznego trybu życia oraz kształtowaniu umiejętności dostrzegania ciągów przyczynowo-skutkowych codziennych działań każdego z nas. To bardzo istotne, by dzieci i młodzież znały przeszłość swojego miejsca zamieszkania, lecz również, by wiedziały, jakie działania mogą podjąć, by obecnie oraz w przyszłości mogły korzystać z piękna przyrody, a także stworzonych do tej pory udogodnień urbanistycznych. Zlot oparty będzie o cztery obszary działania.

KOMENDA  ZLOTU:
hm. Patryk Rempała – komendant zlotu