Harcerski Start 2018

Chcesz rozpocząć harcerską przygodę?

Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz opis, co zrobić, aby zostać harcerzem znajdziesz TUTAJ 🙂

HARCERSKA IMPREZA PLENEROWA 2018

ZUCHY, HARCERZE I HARCERZE STARSI
Termin: 22 września 2018 r.
Miejsce: Ośrodek Harcerski w Chorzowie
Liczebność patrolu: 10 osób + opiekun (liczebność patrolu ma charakter zalecany, w przypadku liczniejszych patroli prosimy o indywidualny kontakt z organizatorem wyjazdu)
Koszt uczestnika: 45 zł
Koszt opiekuna: 0 zł
Zapewniamy: ubezpieczenie, transport, sobotni obiad, materiały programowe.
Patrole powinny zapatrzeć się w suchy prowiant na sobotnią grę.

WĘDROWNICY
Termin: 21-23 września 2018 r.
Miejsce: Ośrodek Harcerski w Chorzowie
Liczebność patrolu: 10 osób + opiekun (liczebność patrolu ma charakter zalecany)
Koszt uczestnika: 20 zł
Koszt opiekuna: 20 zł
Zapewniamy: ubezpieczenie, sobotni obiad, materiały programowe.
Wędrownicy kwaterują się we własnych namiotach turystycznych.

WPŁATY
Nr konta: 27 2030 0045 1110 0000 0417 1880 (Bank BGŻ BNP Paribas S.A.)
Adres:
ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Gliwickiej
al. Przyjaźni 9 44-100 Gliwice
Tytuł przelewu: DSCZ, HIP, numer i nazwa drużyny, imię i nazwisko uczestnika

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia na Harcerską Imprezę Plenerową dokonywane są za pośrednictwem Komendy Hufca poprzez wypełnienie formularza. Na zgłoszenia czekamy na 10 września!

ZGŁOŚ SIĘ! FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

KONTAKT DO ORGANIZATORA WYJAZDU
pwd. Kamil Szołtysek
mail: kamil.szoltysek@zhp.net.pl

TRASA ZUCHOWA
Zuchy podczas Harcerskiej Imprezy Plenerowej zrealizują propozycję programową “Zuchowa Wiara”.
Będą uczestniczyć w zuchowym wernisażu prac, na których zostanie podsumowany konkurs plastyczny “Jak Zuch Kocha Polskę”.
Czy Zuchy są gotowe?
Jeśli tak, to mamy dla Was dwa zadania.
1. Przed przyjazdem na HIPa zorganizujcie zbiórkę, na której nauczycie się śpiewać piosenkę „Zuchowa Wiara”, oraz dowiecie się czym jest Zuchowa Wiara.
2. Przywieźcie ze sobą biało-czerwoną flagę przygotowaną wcześniej na zbiórce o minimalnych wymiarach, 100cm na 150cm.

Czuj!

TRASA HARCERSKA
„Harcerski styl to braterskie wyciągnięcie ręki do drugiego człowieka(…)” dh. Stefan Mirowski
Harcerze i Harcerze Starsi w tym roku razem zrealizują program Harcerskiej Imprezy Plenerowej.
Będą współzawodniczyć w Biegu o Złotą Lilijkę Stulecia, wezmą także udział w regatach przygotowanych przez Zespół Pilota.
Brzmi zachęcająco?
Jeśli tak, to nie może was tam zabraknąć!

FESTIWAL MIASTA – ZŁOTA RYBKA 2018

Już w drugi weekend września odbędzie się Festiwal Miasta – Złota Rybka 2018, podczas którego nie zabraknie warsztatów, pokazów oraz atrakcji przygotowanych przez Gliwiczan.

Podczas Festiwalu Miasta będzie nas można spotkać na:

• Grze Miejskiej organizowanej przez Zespół Programowy naszego Hufca – szczegóły gry znajdziecie TUTAJ;
  • Przemarszu do Parku Chopina, nad którego bezpieczeństwem pomoże czuwać Harcerski Klub Specjalnościowy Harcerskiej Służby Zabezpieczenia;
  • Stoisku Hufca, na którym odpowiemy na nurtujące Was pytania związane z harcerstwem oraz przygotujemy dla Was gry – indywidualne oraz zespołowe.
    Nasze stoisko czynne będzie w sobotę w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w niedzielę od 12:00 – 20:00.

Szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu Miasta znajdziecie na stronie wydarzenia.