Odsłonięcie Pamiątkowej Tablicy

W ramach obchodów 100-lecia harcerstwa planowane jest odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Tablica została zamieszczona na skwerze obok Kościoła p.w. Wszystkich Świętych w Gliwicach.

Chcemy ukazać, że ciągle od stu lat, jesteśmy potrzebni innym ludziom, jesteśmy potrzebni Polsce i jesteśmy z tą Polską, ona jest w nas, w naszych sercach, przekonaniach. Harcerstwo zawsze było propaństwowe, służyło ojczyźnie i drugiemu człowiekowi i to się nie zmieniło od stu lat. Ta służba trwa i będzie trwała dalej.

Zapraszamy do uczestnictwa w symbolicznym odsłonięciu tablicy pamiątkowej w dniu 06.09.2020 r. Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia:

Godz. 15:00 – Msza Św. w intencji harcerzy w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach;

Godz. 16:10 – Symboliczne odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy budynku przy ul. Kościelnej 6 w Gliwicach.

KOORDYNATOR:
phm. Katarzyna Moskała