Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej Wpisy

W niedzielę 23 lutego w Warszawie odbyła się Gala Dnia Myśli Braterskiej zorganizowana przez Główną Kwaterę ZHP. Podczas Gali wyróżniono drużynowych, których postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów i harcerzy. Listy pochwalne z rąk Przewodniczącego ZHP – hm. Dariusza Supła oraz Naczelniczki ZHP – hm. Anny Nowosad odebrali także drużynowi Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – pwd. Daria Dobiosch oraz pwd. Piotr Hasiec.
Hufiec podczas Gali reprezentowali: Komendantka Hufca – phm. Weronika Maciak, Skarbnik Hufca – phm. Paulina Król oraz wyróżnieni drużynowi – pwd. Daria Dobiosch i pwd. Piotr Hasiec.

fot. Jakub Czajka

Po grze terenowej, 22.02, odbędą się również śpiewanki dla harcerzy starszych i wędrowników!
Prosimy o zgłaszanie się drużynami lub większymi grupami.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj

Czuwaj,

informuję, że w dniach 11.02-20.02 będę przebywała poza Gliwicami.

W dniu 30 stycznia 2020 roku, podczas sesji Rady Powiatu Gliwickiego, Starosta Gliwicki – Pan Waldemar Dombek oraz Komendantka Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – phm. Weronika Maciak podpisali list intencyjny o współpracy w sprawie organizacji nadchodzących obchodów 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej. Starosta Gliwicki objął obchody Patronatem Honorowym. Podczas spotkania z Radnymi Powiatu Gliwickiego, Komenda Hufca zaprezentowała plan obchodów.

fot. Starostwo Powiatowe w Gliwicach