Ceremonia otwarcia Zlotu Hufca

W piątek 11 września w Ośrodku Harcerskim Łącza odbyła się Ceremonia otwarcia Zlotu Hufca organizowanego w ramach obchodów 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej.

Ceremonia rozpoczęła się uroczystym podniesieniem flagi państwowej, po którym odbyło się wkopanie dębu przez Komendantkę Hufca – phm. Weronikę Maciak oraz Komendanta OH Łącza – phm. Grzegorza Rudnika. Następnie odbyło się ognisko, podczas którego gawędę nawiązującą do historii harcerstwa na ziemi gliwickiej opowiedziała phm. Ewa Gnat. Po gawędzie Komendantka Hufca wręczyła hm. Patrykowi Rempale złotą odznakę za zasługi dla Hufca oraz pwd. Annie Pieleckiej – brązową odznakę za zasługi dla Hufca. Z uwagi na stan epidemii, Ceremonia odbyła się w gronie pełnoletnich instruktorów Hufca.

Podczas ceremonii otwarcia Zlotu mieliśmy okazję gościć Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Miasta Gliwice – Pana Pawła Staszela. Partnerem Zlotu jest Miasto Gliwice.

fot. Kamil Widuch

@GRUBA KLISZA