E-HZG – sharepoint dla instruktorów

Aby przestrzegać wymogów związanych z RODO oraz zaleceń Chorągwi Śląskiej oraz GK, postanowiliśmy stworzyć sharepoint-a dla instruktorów naszego hufca (e-HZG). W związku z tym informuję co następuje:

  • Wszystkie dokumenty (rozkazy, uchwały, deklaracje, regulaminy itp.) zostają przeniesione do repozytorium na e-HZG,
  • Wszystkie miejsca w których znajdują się dane osobowe zostają przeniesione na e-HZG,
  • Strona hufca ulega modernizacji, tak aby znajdowały się tu głównie news-y oraz informacje dla osób spoza ZHP i rodziców,
  • Prosimy, aby wnioski (rezerwacja lokalu hufca, zmiany na MS 365, wnioski do rozkazu itp.) składać za pomocą e-HZG w przygotowanej do tego celu zakładce.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Jak dostać się na e-HZG?

Po zalogowaniu na maila @zhp.net.pl klikamy kwadrat w lewym górnym rogu poczty, następnie wybieramy opcję „SharePoint” (jeśli jej nie ma, należy kliknąć opcję „Wszystkie aplikacje ->”  i tam znaleźć opcję „SharePoint”). Po wejściu na główną stronę sharepoint-a należy wpisać w wyszukiwarkę na górze strony „e-Hufiec Ziemi Gliwickiej” a następnie kliknąć Enter. Po wyszukaniu naszej witryny, klikamy na nią, a następnie zalecam zaobserwować tą stronę poprzez kliknięcie gwiazdki w lewym górnym rogu ekranu. Po zaobserwowaniu, e-HZG będzie wyświetlać się na pasku po lewej stronie, na głównej stronie sharepoint-a.

Można również skorzystać z tego linku: https://gkzhp.sharepoint.com/sites/HZG

Po co taka zmiana?

Głównym powodem stworzenia e-HZG jest fakt, iż w rozkazach, decyzjach i uchwałach znajdują się dane osobowe, które w myśl obecnych przepisów nie powinny być ogólnodostępne. Następnym etapem tworzenia e-HZG było określenie do czego ma służyć oraz do kogo jest kierowana dana witryna (strona hufca – dla osób spoza ZHP oraz rodziców, e-HZG – dla osób z ZHP).

Co konkretnie zostaje przeniesione?

Rozkazy, decyzje, uchwały, dokumenty dla instruktorów, system gratyfikacji (nagrodzeni), witryny zespołów.

Co zmienia się na stronie?

Przede wszystkim znikają miejsca gdzie występują wyżej wymienione dokumenty; „Struktura” -> link zostają odnośnikami do e-HZG; „Strefa drużynowego” -> lista rozwijana ulega zmianie, aby dostęp do np. e-HZG, Tipi i dokumentów wewnętrznych był prostszy; „Struktura” -> „Jednostki organizacyjne” zostają przeniesione do zakładki „Zostań harcerzem”.

 

Podstawowe informacje o kontach Microsoft 365.

Jak mogę założyć sobie, bądź swojemu harcerzowi konto MS 365 (@zhp.net.pl)?

Proces ten nie jest skomplikowany, wystarczy wejść w link, wybrać opcję „aktywacja” i wypełnić formularz.

Chcę dokonać zmian związanych z moim kontem MS 365, jak mogę to zrobić?

Najlepiej jest się skontaktować z administratorem hufca za pośrednictwem zakładki „Wnioski” na e-HZG, a on z pewnością ci pomoże.