Otwarcie Ośrodka Harcerskiego w Łączy

W ostatni dzień września oficjalnie otworzyliśmy Ośrodek Harcerski w Łączy. Niedzielne popołudnie rozpoczęliśmy Mszą Św. koncelebrowaną przez ks. hm. Piotra Larysza, po której obecni w Łączy drużynowi wraz z Komendantem Hufca przecięli wstęgę do Ośrodka Harcerskiego.

Po przecięciu wstęgi miała miejsce krótka gra terenowa, a następnie ognisko. Otwarcie Ośrodka Harcerskiego w Łączy to dla naszego Hufca zakończenie trwających trzy lata prac nad stworzeniem nie tylko zuchom, harcerzom i instruktorom naszej organizacji, ale także mieszkańcom powiatu gliwickiego oraz członkom organizacji skautowych i harcerskich drugiego domu. W uroczystości otwarcia wzięli udział również zaproszeni goście:
Marta Golbik – Posłanka na Sejm,
Piotr Pyzik – Poseł na Sejm,
Krystyna Szumilas – Posłanka na Sejm,
Krystian Kiełbasa – Rady Sejmiku Województwa Ślaskiego,
Waldemar Dombek – Starosta Powiatu Gliwickiego,
Zdzisława Mrózek – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Ośrodka Harcerskiego i zapraszamy do odwiedzania 🙂